iaum

insta bale

آموزشكده فني و حرفه اي سما مشهد

درباره آموزشکده فنی و حرفه ای سما مشهد

آموزشکده فنى و حرفه‌ای سما مشهد در سال ۱۳۸۲ توسط دانشگاه آزاد اسلامی مشهد و معاونت سما مشهد تأسیس‌شده است که در ابتدا با پذيرش ۳۸۸ نفر دانشجو در دو رشته حسابدارى و کامپيوتر کار خود را آغاز نموده است. باگذشت بیش از ده سال از تأسیس آموزشکده فنی و حرفه‌ای سما مشهد، اکنون با زیربنای ۱۶۳۰۰ مترمربع بزرگ‌ترین مجتمع آموزشی در بین آموزشکده‌های سما در سطح کشور ایران است. در این آموزشکده تعداد ۳۲ استاد هیئت‌علمی و بیش از ۱۸۰ استاد مهمان، مشغول به کار علم‌آموزی و تربیت فن‌ورز می‌باشند.

در حال حاضر بیش از 2500 دانشجوی دختر و پسر در ۱۴ رشته کاردانی در این آموزشکده مشغول به تحصیل هستند. این آموزشکده دارای کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های تخصصی در گروه برق (کارگاه‌های الکترونیک عمومی، برق و آزمایشگاه‌های ماشین، کنترل صنعتی، هیدرولیک و پنوماتیک، سیم‌پیچی، PLC، مدار فرمان، مدار، الکترونیک صنعتی و اندازه‌گیری، تعمیرات تلویزیون و ...)، گروه مکانیک خودرو، گروه نقشه‌برداری، گروه ساختمان (آزمایشگاه‌های بتن و خاک)، آتلیه‌های گروه معماری و گروه گرافیک و کارگاه‌های رسم است. همچنین این آموزشکده دارای سایت‌های مجهز کامپیوتر و کتابخانه‌ای مشتمل بر ۲۰۰۰۰ جلد کتاب است و دانشجویان این آموزشکده توانسته‌اند در زمینه‌های مختلف علمی، پژوهشی، فرهنگی و ورزشی به موفقیت‌های چشمگیری در منطقه و کشور دست یابند.

شايان ذكر است دانشگاه آزاد اسلامي مدارك دانشجويان آموزشكده فني و حرفه‌اي سما را ارائه مي‌دهد كه امكان ادامه تحصيل در مقاطع بالاتر در داخل و خارج كشور را براي كليه دانشجويان آموزشكده فني و حرفه‌اي سما فراهم مي‌كند.

رشته‌های داير در آموزشكده فني و حرفه‌اي سما مشهد به شرح ذيل مي باشد:

كارداني پيوسته نقشه‌برداری

كارداني پيوسته ساختمان (عمران)

كارداني پيوسته معماري

كارداني پيوسته گرافيك

كارداني پيوسته تربیت‌بدنی

كارداني پيوسته حسابداري

كارداني پيوسته مكانيك خودرو

كارداني پيوسته الکترونيک

كارداني پيوسته الکتروتکنيک برق صنعتی

كارداني پيوسته الکتروتکنيک تأسیسات الکتریکی

كارداني پيوسته كامپيوتر

كارداني پيوسته رباتیک

كارداني پيوسته آسانسور و پله‌برقی

كارداني پيوسته امور اداری